Reborn info

Pro nové návštěvníky a ty z vás, kteří se setkáváte s panenkami poprvé bych ráda napsala několik základních informací:

Rebornové panenky jsou vyrobeny z tvz. kitů – jde o továrně lisované díly (hlavičky, rukou a nohou); kity jsou vyrobeny dle návrhu konkrétního „sculptora“, tedy návrháře kitu, který dá „stavebnici“ tvar, jméno a případně rozhodně o limitaci výroby.

Kity limitované mají obecně vyšší sběratelskou hodnotu a jsou doplněny certifikátem, který je podepsán přímo autorem/sculptorem. Kvalitativně se však limitované kity nijak neliší, ba často jsou i méně kvalitní, jelikož si jejich výrobu zadávají autorky samy a na materiálu šetří (např. Romie Strydom)

Kity bez certifikátů – tedy nelimitované jsou často produkovány velkými výrobci jako Little Dreams Collection (LDC), Nicky-Creation, Secrist Doll Company a mnohé další. Tito mají dlouhou zkušenost s výrobou kitů a používají osvědčené materiály i formy; nevýhodou takovýchto kitů je, že oblíbené modely se vyskytují velmi často a mohou se tak spíše „okoukat“.

Hlavní hodnotu však hotové panence nedává kit, ale jeho zpracování – zrebornování. Toto je doloženo tzv. „rodným listem“ panenky, tedy certifikátem rebornisty.

Kvalita zrebornování panenky podléhá do značné míry subjektivnímu hodnocení (přecejen panenka je osobní věc a sebelépe odvedená práce rebornisty nemusí nutně znamenat, že panenka bude „krásná“ pro každého.)
I přesto se však můžeme při hodnocení kvality rebornování opírat o jisté objektivní parametry. Jedním z nich jsou přirozeně ocenění v soutěžích, určených přesně k tomuto účelu.

Největší světovou rebornovou soutěží je Colliii.com, už nominace do této soutěže je ve světě rebornu vysoce ceněna. Dalším prestižním oceněním je členství v guildě IIORA (uděluje se pouze na pozvání a o přijetí do této guildy rozhodují významné světové osobnosti v oblasti rebornu).

 

7 thoughts on “Reborn info

 1. What do you charge to reborn a doll, for me? Which kits do you have available? Also, if I order now, can I have the doll for beginning of April, 2017? Many thanks, Terina

 2. Dobrý den,
  takto malých kitíků je málo, ale dají se sehnat :-)
  Ceny těch nejmenších panenek začínají cca od 5000 kč, ale hodně záleží na ceně kitu.

 3. DOBRY DEN CHCEM SA OPYTAT KOLKO ASI STOJA MINI BABIKY ASI 15AZ 20CM AJ MENSIE SU KRASNE A CI SA DAJU U VAS AJ KUPIT LEN MALINKE 10 15 20 25CM DAKUJEM EVA RUSNAKOVA SLOVENSKO

 4. Dobrý den,
  Xavérius už je prodaný – stejně jako drtivá většina panenek z fotogalerie. Kit, ze kterého byl vyroben, je ovšem stále k dostání, takže bych mohla vyrobit podobného chlapečka.
  Více emailem.

 5. Dobrý večer rada bych se zeptala jestli Chlapeček jmenem Xavérius je na prodej a za kolik .predem dekuji S pozdravem Deverova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>