Časté dotazy

Pro zjednodušení komunikace jsem se rozhodla zveřejnit některé z častých dotazů ohledně reborn panenek. Samozřejmě když ani zde neobjevíte odpověď na vaši otázku, neváhejte mi napsat!

Může mít panenka malované i tělíčko?
Jakou váhu může mít miminko?
Kdy bude panenka hotová?
Může si s panenkou hrát holčička?
Uděláte panenku podle fotky miminka?
Jak je možné, že je každá panenka originál, když pochází ze sérií kitů?


Může mít panenka malované i tělíčko?

Ano, ale je to velmi vyjímečné. Tipicky mají reborn panenky textilní tělíčka, která nejčastěji sahají do 1/4 ruček i nožek. Díky měkkému textilnímu tělíčku jsou příjemně pohyblivé a „mazlivé“.

Dále může být panenka doplněna tzv. břišním plátem, který já osobně doplňuji provázkem, takže jde panence „oblékat“ a u tělíčka drží. Břišní plát způsobí, že tělíčko panenky je pevnější, ale stále poměrně měkké.
Jedná se o „nadstandartní doplněk“ k panence a pokud se vám líbí je třeba o něj při objednávání panenky požádat.

Ve vyjímečných případech jsou kity už navrženy tak, aby textilní tělíčko neměly vůbec a sloří se tedy v celovynilovou panenku. Takováto panenka má velmi omezenou pohyblivost.

Takto vypadá panenka bez oblečení:

Takto vypadá panenka s připevněným břišním plátem:

 


Jakou  váhu může mít miminko?

Váha je závislá na velikosti panenky; obecně se však může pohybovat od cca 1kila po cca 4kila. Já osobně preferuji panenky lehčí, mezi 1,5 a 2,5kg, je třeba si uvědomit, že ačkoliv je váha reálného miminka vyšší, jedná se o „živou váhu“ (i miminko drží své končetiny vlastní silou a řídí své pohyby); u panenky se přirozeně jedná o „mrtvou váhu“ a jeví se tak subjektivně o mnoho těžší, než miminko stejné hmotnosti.

 


Kdy bude panenka hotová?

Na výrobu jedné panenky si vyhradím vždy jeden týden a případné drobné časové prodlení už je otázkou vzájemné komunikace; sledujte však stránku „Připravuji“ – snažím je ji pravidelně aktualizovat, takže získáte představu, jak dlouhý je asi seznam čekatelů.

 


Může si s panenkou hrát holčička?

Obecně se reborn panenky pro děti nedoporučují, ale dle mých zkušeností v zásadě šetrnější dětskou hru bez problémů „přežijí“. Důležité je přizpůsobit dětské „mamince“ váhu panenky, dále doporučují spíše malované vlásky, které jsou vlastně nezničitelné a krátké, nebo vůbec žádné řasy (jelikož ty jsou velmi křehké a dítě je může při převlékání panenky odtrhnout).
Bohužel opravy reborn panenek se provádějí velmi obtížně, stopy propisek a fix jsou pro vinyl fatální a dosud jsem nezjistila, jak se jich zbavit.

Nejvhodnější pro dětskou hru jsou tzv. „CUDDLE“ bbies, tedy reborn panenky, které mají vinylovou pouze hlavičku a celé tělíčko je textilní. Takovéto panenky jsou velmi vhodně pro častou manipulaci – převlékání a mazlení.


Uděláte panenku podle fotky miminka?

Panenky podle fotek dětí dělám a velmi mě to baví! Je však nutné počítat s tím, že nejde o věrnou kopii miminka. Při výběru kitu, který by měl miminku odpovídat musím vycházet z nabídky na trhu, která je sice široká, ale ne nekonečná.
Samotnou malbou a zpracováním se dá panenka k miminku velmi přiblížit; mohu dokonce drobné části na kitu domodelovat a podobu tak dotvořit.
Základem však je, aby jste se ujistili, že toužíte hlavně po panence, která bude podobná nějakému konkrétnímu děťátku, ne že si přejete přesnou kopii vašeho miminka, která má sloužit jen jako 3D fotografie…
Jen doplním, že ceny portrétních pananek bez rozdílu odpovídají cenám v tabulce prodeje a pro „portrétní“ panenku výrazně doporučuji raději spící miminko!

Ukázky portrétních rebornů:


Jak je možné, že je každá panenka originál, když pocházejí ze sériových kitů?

To je samozřejmě podstatná otázka. Lidé zabývající se výrobou tzv. „art panenek“ – tedy unikátních panenek, které jsou výtvarně zpracované, ale fakticky nehratelné; považují reborn za podřadnou kategorii. Je neoddiskutovatelné, že kit je vyroben strojově a panenka tak tvarově originální není, ale jak jste jistě již pochopili u rebornu hraje hlavní roli barva a ta je VŽDY originální, jelikož panenky jsou malované ručně a autorsky.

9 komentářů u „Časté dotazy

 1. Kateřina

  Dobrý den,
  prosím malujete i panenky , když někdo pošle vlastní kitík, který získal i s tělíčkem.
  A kolik by popř. byla cena . Děkuji Katka

 2. Numido Autor příspěvku

  Dobrý den,
  ne, kurzy nedělám – nemám k tomu prostory ani organizační odhodlání 🙂

 3. Niky

  Dobrý den,
  mohla bych se optat, zda neděláte i kurzy? Jak na rebornování, tak samotnou výrobu kitů. Myslím, že by to mělo velký ohlas…

  Děkuji za odpověď

 4. Kristýna

  Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste ochotna opravit rebornatko. Nedavno jsem si koupila holcicku a vubec se mi nelíbí její vlasky. Byla by jste ochotna je opravit prosím a popřípadě za kolik? A ještě jsem se chtela zeptat, jestli je normální, když má panenka 3/4 ruce a nohy a látkové tělíčko a nedrží ji hlavička a hodně padá – naklani se dozadu. Holčička ma 50 cm a váží necele 2 kg. Mockrát vám děkuji za ochotu

 5. eliška

  Dobry večer, moc se mi libi Karlík! Zajímalo by me kolik stojí a jestli by se dal udělat jako holčička?

 6. katka

  Dobrý den, jsem velikou obdivovatelkou Vaší práce. Také jsem moc toužila po nějakém reborníčkovi a myslela si, že ho nikdy mít nebudu. Pod stromečkem mě ale čekalo obrovské překvapení a stala jsem se hrdou majitelkou Samanthy od Marissy May , narozené 30.1.2010, rebornované v Německu p. Carmen Klatt. Chtěla bych se Vás zeptat, jak se mám starat o mohérové vlásky, zda jdou nějak naolejovat, aby držely tvar. Druhý dotaz se týká Samantina dvojčátka Serafiny, jestli se dá ještě sehnat. Ještě jednou dík za Vaši skvělou práci, kterou tak obdivuji a mnoho spokojených zákazníků, Katka.
  PS: našla jsem na reborníku smazanou barvu na špičce nosu a je zde vidět původní barva kitu, dá se to nějak opravit? Případně kam se mohu obrátit, děkuji.

 7. natalia sedlakova

  dobry den pani lenko ja bych sa chtela zeptat jestli je jeste sance,ze mate 1 volny kit od alicie tonner siennu a udelate mi z ni panenku a jestli je mozne vam zaslaz predlohu protoze mam presnou predstavu nejhezciho zpracovani a to je od bezkonkurencne od bluebonnet babies je dokonale,taky jesm zamilovana do livie protoze se moc podoba na mou dceru kdyz ji bylo tak 3 mesice,ale tuhle uz v cesu nebo slovensku nesezenu,a jeste kolil by panenka sienna ne malovanymi,ale s dlhsimi vpichovanymi vlaskami stala bez veskere vybavicky potrebuju jenom magnet do pusy protoze dudlliku i vybavicky mam hodne ze svicarska a francie.dakuju vam moc za vasi odpoved,ale mam takove tuseni ,ze 3 sienu kterou budete delat buduci rok je asi ta posledni co mate.

 8. Thrawn

  Hello Anna,
  unfortunately we already have a reservation on Max (and Livia as well) and expect to sell them by the end of this week.
  For the near future we have no other Legler kits planned.
  If you are interested in our dolls, I would recommend following this site and our Facebook page.
  Have a nice weekend,
  Petr & Lenka

 9. Anna

  Hello, I’m Anna. I’m writing from Rome. Can you tell me if have you got a Max by Gudrun Legler reborned by you? I’m interested in buying it. Anna

Napsat komentář