Reborn

Prodej panenek

Připravuji

Časté dotazy

Zásady péče o reborn panenku

Pro nové návštěvníky a ty z vás, kteří se setkáváte s panenkami poprvé bych ráda napsala několik základních informací:

Rebornové panenky jsou vyrobeny z tvz. kitů – jde o továrně lisované díly (hlavičky, rukou a nohou); kity jsou vyrobeny dle návrhu konkrétního „sculptora“, tedy návrháře/návrhářky, který dá „stavebnici“ tvar, jméno a případně rozhodně o limitaci výroby.

Kity limitované mají obecně vyšší sběratelskou hodnotu a jsou doplněny certifikátem, který je podepsán přímo autorem/sculptorem. Kvalitativně se však limitované kity nemusí nezbytně lišit od kitů nelimitovaných. Kity bez certifikátů – tedy nelimitované jsou často produkovány velkými výrobci jako např. Little Dreams Collection (LDC), Nicky-Creation, Secrist Doll Company a mnohé další.

Hlavní hodnotu však hotové reborn panence nedává kit, ale jeho zpracování – zrebornování. Toto je doloženo tzv. „rodným listem“ panenky, tedy certifikátem rebornisty, také zpravidla doplněný jejím podpisem.

Kvalita zrebornování panenky podléhá do značné míry subjektivnímu hodnocení (přecejen panenka je osobní věc a sebelépe odvedená práce rebornisty nemusí nutně znamenat, že panenka bude „krásná“ pro každého.)
I přesto se však můžeme při hodnocení kvality rebornování opírat o jisté objektivní parametry. Jedním z nich je kvalita/cena použitého materiálu (barev, glazur, mohéru, očí atd.), další může být například ocenění v soutěžích, určených přesně k tomuto účelu.